SALA C

Agenda Sali

09:23 Otwarcie konferencji

10:00 - 11:00 Szczerze o wykorzystaniu Pythona w finansach, czyli na jakie wyzwania napotkaliśmy w Revolut tworząc aplikację do oceny ryzyka kredytowego. - Tomasz Puton

Abstrakt prezentacji

Case study rozwoju aplikacji do oceny ryzyka kredytowego w Revolut, która przetwarza dane dziesiątek milionów klientów. Zero ściemy, sporo detali technicznych. Będzie o tworzeniu, testowaniu, współpracy z innymi zespołami, monitorowaniu aplikacji i rozwiązywaniu problemów.

11:00 - 11:30 Przerwa na kontakt z Wystawcami

11:30 - 12:30 Jak efektywnie uczyć się Pythona? - Karol Przybylski

Abstrakt prezentacji

Jak skutecznie rozwijać się jako programista Pythona? Jakie metody nauki zastosować aby osiągnąć swoje cele – stanie się lepszym programistą, awans albo zdobycie lepszej pracy? W prezentacji opowiem o własnych doświadczeniach z nauką Pythona, zarówno w pracy jak i poza nią. Przejrzymy wspólnie różne metody nauki praktyki i teorii oraz sprawdzimy, jak wybrać projekt, który poszerzy programistyczne horyzonty i sprawi że gdzieś na świecie uśmiechnie się panda.

12:30 - 13:00 Przerwa na kontakt z Wystawcami

13:00 - 14:00 Łatwe zarządzanie Pythonem, paczkami i projektami na Twoim komputerze - Sebastian Witowski

Abstrakt prezentacji

Zarządzanie wersjami Python'a i paczkami czasem może być uciążliwe. Programiści JavaScript mają swój folder "node_module" (a wraz z nim 1001 dowcipów na temat wielkości tego folderu, ale my, Pythonowcy, nie mamy czegoś takiego jak "python_module" (jeszcze nie!). Zamiast tego mamy tajemnicze środowiska wirtualne, którymi musimy zarządzać. A jeśli dodatkowo potrzebujemy używać różnych wersji Python'a, może się z tego zrobić bałagan.

14:00 - 15:00 Długa przerwa na kontakt z Wystawcami

15:00 - 16:00 Unifying time series forecasting using Darts - Jan Migoń, Błażej Fiderek

Abstrakt prezentacji

During the workshop, the engineers from Unit8 will explain the concept of time series forecasting, and how to easily approach time series forecasting problems, using the open-source library - Darts. After the theoretical part, the participants will work with a prepared Jupyter notebook to get a hands-on experience with Darts. Prerequisites: google account, experience with Python.